KONTAKT

WSZELKIE INFORMACJE TECHNICZNE, MATERIAŁY DO WYKORZYSTANIA W TRENINGU, PRZYDATNE LINKI, ITP.

KLUB

GDZIE STRZELAMY ORAZ JAK SIĘ Z NAMI SKONTAKTOWAĆ

WYDARZENIA

INFORMACJE NA TEMAT BIEŻĄCEJ DZIAŁALNOŚCI STOWARZYSZENIA ORAZ  O ORGANIZOWANYCH IMPREZACH.

kontakt: wss@wssjonkowo.pl

GŁÓWNA

WSS Jonkowo 2016

KALENDARZ

KALENDARZ

KALENDARZ

STATUT

STATUT

STATUT

STATUT

KALENDARZ

DOJAZD

KONTAKT

17

LIPIEC

2016

Szkolenie Tactical Bushido

Termin: 17 lipca (niedziela) 2016 r., godzina 10.00 (6-8 godzin).

Ilość miejsc 14.

 

Zapraszamy wszystkich chętnych członków WSS do wzięcia udziału w szkoleniu organizowanym przez klub a prowadzonym przez doświadczonych instruktorów z Tactical Bushido. Profil firmy, doświadczenie instruktorów można obejrzeć na Facebook.

https://www.facebook.com/TacticalBushido

 

Cel szkolenia: nauka poprawnego (taktycznego) zajmowania bezpiecznej pozycji strzeleckiej za przesłoną przy użyciu broni długiej i krótkiej. Szkolenie jest obowiązkowym etapem przygotowania operatorów GROM, FORMOZA jak i SAS czy NAVY SEALs.

 

Jak wygląda przykładowe szkolenie dla karabinka prezentuje poniższy link:

https://www.youtube.com/watch?v=cZCmE_77iYk&list=PLE959CB9C7E59AD5F

 

Wyposażenie: karabinek i pistolet po ok. 120 sztuk amunicji. Obowiązkowo, bluza z długim rękawem, spodnie.

 

Deklaracje o chęci wzięcia udziału proszę wysyłać na adres: wss@wssjonkowo.pl  do piątku, do godziny 18.00

 

O przydziale miejsc decyduje  kolejność zgłoszeń.

31

LIPIEC

2016

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych strzelców na pierwsze  organizowane przez WSS Jonkowo zawody w konwencie PIRO (Pistolet i Rewolwer Obronny) które odbędą się w niedzielę 31.07.2016r.

Rozpoczęcie zawodów o godzinie 10-tej. Strzelamy w następujących klasach: pistolet standard i pistolet dużego kalibru np: 45ACP lub 45GAP.

Wpisowe wynosi 80 zł za pierwszą klasę sprzętową i 20 za klasę dodatkową.

W programie:

- test PIRO (IDPA) którego celem jest określenie klasy zawodnika.

Przykład testu:

https://www.youtube.com/watch?v=rGRBJPwcbiU

- 3 tory dodatkowe.

Ilość potrzebnej amunicji to ok 150 szt.

Sprzęt: kabura (zabronione wieszaki), ładownice na 2 magazynki. (pistolet, 3 magazynki).

Jak wyglądają zawody? link do zawodów organizowanych przez Jacka w relacji Marcina. Zapraszamy. https://www.youtube.com/watch?v=HBxB6lwEO_M

Zawody nie są wpisane w kalendarz PZSS.

9

LIPIEC

2016

Organizatorzy spisali się perfekcyjnie pod każdym względem. Począwszy od rejestracji zawodników, przez super płynny przebieg strzelania, zadbanie o brzuchy i rozrywkę gości, aż po kontrolę pogody, która czekała grzecznie z deszczem aż do zakończenia zawodów.

WSS Jonkowo również tam było organizując pokazy strzelania dynamicznego, nieco odmiennego od tego z czym myśliwi mają do czynienia na codzień.

Oprócz pokazów członkowie naszego stowarzyszenia zorganizowali też wystawę broni ze swoich kolekcji. Można było obejrzeć zarówno broń historyczną jak i nowoczesną broń sportową. Najmłodsi chętnie pozowali do zdjęć a dorośli mogli postrzelać z wybranych egzemplarzy oraz posłuchać historii i ciekawostek na ich temat.

Ogółem impreza była bardzo udana i ciekawa, za co organizatorom należą się wielkie podziękowania.

21

SIERPIEŃ

2016

W  niedzielę 21.08.2016  zapraszamy wszystkich chętnych na strzelnicę w Mątkach, gdzie odbędą się zawody IPSC Level 1 organizowane przez Warmińskie Stowarzyszenie Strzeleckie Jonkowo.. Tym razem będziemy strzelać wyłącznie konkurencje pistoletowe.

Zawody zaczynamy o godzinie 9:30. Strzelamy 7 torów pistoletowych. Minimalna ilość strzałów 136.

Opłata startowa wynosi 60 zł.

Zawody są wpisane do kalendarza WMZSS i liczą się do przedłużenia licencji zawodniczej.

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do współzawodnictwa.

 

 

4

WRZESIEŃ

2016

Osoby chcące przedłużyć licencje zawodnicze PZSS na rok 2017 proszone są o wydrukowanie i wypełnienie wniosków o przedłużenie tychże licencji, oraz o jak najszybsze dostarczenie ich do Wojciecha.

Odpowiedni druk wniosku można pobrać ze strony PZSS.

Można też kliknąć tutaj by bezpośrednio pobrać wniosek.

Przypominamy że aby wniosek został przyjęty trzeba mieć zaliczone 4 starty w broni głównej i po 2 w pozostałych. Do przedłużenie licencji liczą się wyłącznie starty w zawodach wpisanych do kalendarza PZSS lub WMZSS.

 

 

Pistolet i Rewolwer Obronny - WSS Jonkowo - Olsztyn 31.07.2016

11

LISTOPADA

24-25 września w Parzęczewie odbyły się zawody rangi Level 3 IPSC Polish Open . Na starcie stanęło wielu znanych i cenionych zawodników IPSC a wygrał jak zwykle nasz klubowy kolega Marcin Tausiewicz.

 

8

PAŹDZIERNIK

2016

Warmińsko-Mazurska Liga Obrony Kraju  informuje że w dniu  08.10.2016 o godzinie 9:00 odbędzie się „Szkolenie sędziów Polskiego Zawiązku Strzelectwa Sportowego”, celem przedłużenia ważności licencji sędziowskiej.

Ponadto LOK w Olsztynie organizuje  też:

"Kurs dla prowadzących strzelanie" w dniach 30.09.2016 - 2.10.2016r,

kurs "Instruktorów strzelectwa "1.10.-9.10.2016"  

oraz kurssędziów PZSS w dniu 8.10.2016r.

Chętni proszeni są o kontakt pod numer:  661 556 673

 

 

17

LIPIEC

2016

Szkolenie zakończone, wszyscy żywi, cali i w świetnych humorach :) Przez prawie siedem godzin  instruktorzy Tactical Bushido uczyli nas strzelania taktycznego zarówno z klasycznych jak i nienaturalnych postaw.  Tomek i Sławek  wykazali się wielkim profesjonalizmem cierpliwie wielokrotnie tłumacząc i pokazując prawidłowe sposoby pracy z bronią w nietypowych pozycjach strzeleckich. I mimo że  mieli świetną okazję by co bardziej opornych przeczołgać w błotku, nie skorzystali z niej, nadal spokojnie  nas poprawiając.

 

WIELKIE DZIĘKI PANOWIE

16

PAŹDZIERNIK

2016

Termin: 16 października (niedziela) 2016 r., godzina 8.00 (6-8 godzin). Ilość miejsc 12. Koszt zależny od wielkości grupy.

 

Zapraszamy wszystkich chętnych członków WSS i przyjaciół klubu do wzięcia udziału w III specjalnym szkoleniu organizowanym przez klub a prowadzonym przez doświadczonych instruktorów z Tactical Bushido.

 

Szkolenie nr III. to CQB (Close Quarters Battle walka w przestrzeniach zamkniętych) które odbędzie się na dwóch osiach strzeleckich klubu gdzie powstaną konstrukcje imitujące pomieszczenia wraz z wyposażeniem.

 

Program: wejścia do pomieszczeń, neutralizacja celów...

 

Wyposażenie: karabinek + zawieszenie taktyczne, pistolet, kabura, ładownice i po ok. 150 sztuk amunicji do karabinka i pistoletu.

 

Zgłoszenia i informacje: radek.k@wssjonkowo.pl

 

18

WRZESIEŃ

2016

Termin: 18 września (niedziela) 2016 r., godzina 10.00 (6-8 godzin). Ilość miejsc 14. Koszt zależny od wielkości grupy. Specjalne tarcze i stres gwarantowany.

 

Zapraszamy wszystkich chętnych członków WSS i przyjaciół klubu do wzięcia udziału w II szkoleniu organizowanym przez klub a prowadzonym przez doświadczonych instruktorów z Tactical Bushido. Klasy chłopaków nie trzeba przedstawiać :) Nie znasz chłopaków? Zapraszamy na profil:

https://facebook.com/TacticalBushido

Szkolenie nr II. to wprowadzenie do CQB (Close Quarters Combat – Walka w przestrzeniach zamkniętych) które planujemy zorganizować w październiku 2016r.

Przykład CQB dla pary operatorów poniżej. (my strzelamy w taktyce „Ronin” – 1 strzelec)

 

https://www.youtube.com/watch?v=py7x_ThasTk

 

Program szkolenia: strzelanie w ruchu: przeszkody, korytarz. Zajmowanie pozycji przy przesłonach, zmiany taktyczne broni czyli kiedy użyć zapasowej broni tj. dobyć pistolet a kiedy wymienić magazynek czyli ekonomia walki w stresie. Szkolenie jest etapem przygotowania operatorów jednostek specjalnych: GROM, SAS czy NAVY SEALs.

 

Wyposażenie: karabinek + zawieszenie taktyczne, pistolet, kabura, ładownice i po ok. 150 sztuk amunicji do karabinka i pistoletu.

 

Zgłoszenia i informacje: radek.k@wssjonkowo.pl

 

24

WRZESIEŃ

2016

11 listopada o godzinie 8:30 zapraszamy wszystkich chętnych na zawody które odbęda się na strzelnicy WSS Jonkowo w Mątkach.    Strzelać będziemy konkurencje karabin sportowy i pistolet sportowy. Dla gosci wstęp wolny a broń i amunicję zapewnia klub. Strzelcy z licencjami sportowymi placą symboliczne wpisowe w wysokości 10zl.

 

Zapraszamy do wspólnej zabawy.

18

WRZESIEŃ

2016

Już drugi raz mieliśmy przyjemność gościć na naszej strzelnicy instruktorów z Tactical Bushido. Jak zwykle zajęcia były niezmiernie ciekawe i pouczające.  Ćwiczyliśmy posługiwanie się bronią główną i zapasową oraz strzelanie w ruchu.  Był to wstęp do zajęć typu CQB, które będą prawdpodobnie już niedługo tematem przewodnim naszego trzeciego spotkania ze szkoleniowcami Tactical Bushido.

 

 

23

PAŹDZIERNIK

2016

23 października o godzinie 10:00 zapraszamy  wszystkich strzelców na zawody IPSC Level I, które odbęda się na strzelnicy WSS Jonkowo w Mątkach.    

Przewidziane są trzy tory pistoletowe oraz po dwa tory dla strzelby i karabinu.

Zawody są wpisane do kalendarza wojewódzkiego WMZSS  i liczą sie do przedłużenia licencji zawodniczej.

Przed zawodami o godzinie 8:00 odbędzie się egzamin kompetencyjny IPSC, konieczny by móc startować w kwietniowych zawodach IPSC Level 2. Koszt wynosi 50zł.

2016

Zwołuję Walne Zgromadzenie  członków WSS Jonkowo na dzień 5/01/2017 godz.17:30 w Domu Strażaka w Jonkowie.

I termin 17:30

II termin w przypadku braku kworum 17:45

Porządek obrad:

1. Otwarcie.

2. Stwierdzenie prawomocności zebrania.

3. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany statutu WSS Jonkowo

4. Podjęcie uchwały w sprawie upoważnienia Zarządu Klubu do pojęcia wszelkich czynności zmierzających do wszczęcia czynności nadzorczych wobec Warmińsko Mazurskiego Związku Strzelectwa Sportowego w celu przywrócenia stanu zgodnego z prawem.

5. Wybór Delegatów.

6.  Sprawy różne i wolne wnioski.

7. Zamknięcie zebrania.

 

Pozdrawiam

Piotr Onych

2017

5

STYCZEŃ