O Klubie

Warmińskie Stowarzyszenie
Strzeleckie Jonkowo

Warmińskie Stowarzyszenie Strzeleckie Jonkowo powstało 15 sierpnia 2015 r., z inicjatywy strzelców korzystających ze strzelnicy w Mątkach, nieopodal Jonkowa.

Głównym celem działalności Stowarzyszenia jest rozwój, popularyzacja oraz stałe podnoszenie poziomu sportu strzeleckiego jako dyscypliny sportu o charakterze wyczynowym, jak również realizacja zadań i celów w ramach kultury fizycznej i rekreacji. Członkowie Stowarzyszenia regularnie uczestniczą w zawodach sportowych w dyscyplinach ISSF, IPSC, PiRO oraz strzelectwa długodystansowego. Osobom chcącym rozpocząć przygodę ze strzelectwem pomagamy stawiać pierwsze kroki. Zapoznajemy adeptów z zasadami bezpieczeństwa, zasadami uczestnictwa w rywalizacji sportowej w sporcie strzeleckim, przygotowujemy do egzaminu na patent strzelecki.

WSS Jonkowo jest również Stowarzyszeniem kolekcjonerskim, popularyzującym wiedzę historyczną o broni palnej, zrzeszającym pasjonatów i kolekcjonerów broni.

Od 2022 roku Stowarzyszenie posiada własny teren i prowadzi strzelnicę posiadającą cztery osie strzeleckie, w tym dwie osie 25 m, oś 50 m oraz oś 100 m.

O KLUBIE

Nauka strzelania